Dancehall

Dancehall

Dancehall – Zarówno styl tańca jak i gatunek muzyczny wywodzący się z reggae. Zapoczątkowany na Jamajce w późnych latach 70. Nazwa jest zlepkiem dwóch słów „dance” oraz „hall” czyli najprościej mówiąc miejsca gdzie odbywały się imprezy taneczne
Dancehall narodził się na ulicach i wbrew ogólnie przyjętym przekonaniom że jest tańcem wyłącznie dla kobiet -zapoczątkowali go mężczyźni. Styl ten ma bardzo wiele odmian między innymi female & dancehall queen- zarezerowany dla pań, badman & smooth który tańczą również mężczyźni. Dancehall sam w sobie jest bardzo energiczny, bazuje na krokach wymyślonych przez mieszkańców Jamajki. W tym stylu możesz wyrazić się poprzez “attitude” (indywidualny wyraz sceniczny).
Na zajęciach będziemy skupiać się zarówno na teorii i historii tańca, nazewnictwie poszczególnych kroków, jak i na technice, izolacji a przede wszystkim na pozytywnym vibe!

Prowadzący: Mikhal X-klusiv, Patryk So Wild Wyskocki, Anna Bogunia, Paulina Cygan (RyfKa), Sylwia Kapcińska
Dancehall Female
– Odnoga dancehallu skupiająca się na kobiecym ruchu. Na zajęciach wykorzystywać będziemy dolne partie ciała, skupiać się będziemy na izolacji miednicy, miękkim “waveingu” kręgosłupa, a także mocnych i dynamicznych akcentach. Jeśli Twoim marzeniem jest taczyć jak w teledyskach Seana Paul’a, Rihanny, QQ lub innych znanych artystów. Te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Wyzwól w sobie dzikość i kobiecość w jednym.

prowadzący: Paulina Cygan (RyfKa)

Dancehall Badman – Jedna ze składowych dancehall’u. Na zajęciach wykorzystywać będziemy mocny, dynamiczny i urywany ruch. Będzie dużo “foot work’u” oraz izolacji centrum. Będziemy się skupiać na technice, jakości ruchu i jego mocy. Bardzo ważnym elementem zajęć będzie czystość ruchu i muzykalność, ale nie zabraknie także energii i dobrej zabawy. Jest to jedna z bardziej dynamicznych form dancehall. Jeśli masz gorszy dzień lub po prostu chcesz “postrzelać” i wyżyć się w tańcu, te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

prowadzący: Anna Bogunia